Hajnóczy Napok 2021

Kollégiumunk kulturális programsorozata november 22-25.

menetrend

program:

Hétfő (nov. 22.)
17.00
Megnyitó (Társalgó)
A Hajnóczy Napok megnyitója során megemlékezünk a kollégium névadójáról, a kollégium hagyományairól, megkoszorúzzuk névadónk emléktábláját és egyben elindítjuk az egy hetes rendezvénysorozatot. Mindezt tehetséges diákjaink részvételével egy ünnepélyes műsorral kiegészítve rendezzük meg.
plakát

17.30
Kiállítás megnyitó (Ebédlő)
Kiállításunk lehetőséget biztosít tehetséges diákjainknak, hogy megmutathassák társaiknak, nevelőiknek, és minden érdeklődőnek, milyen érzékenységgel bánnak a képzőművészet eszköztárával. Sokoldalúságuk, belső világuk, reflexióik az őket foglalkoztató kérdésekre, generációjuk pontos tükre.
plakát

Litera-túra program elindítása
Olvasómozgalom elindítása Téma: megyei szintű 2 fordulós olvasómozgalom olvasási kihívással.
plakát

Kedd (nov. 23.)
16.00
Furfang barlang (Európa/ babzsákos terem)
A szabadulós játékok mintájára készült játék, mely sok titokkal, logikai játékkal, furgfangos kérdések megválaszolásával teszi próbára a csapatok kreativitását. Tanulócsoportonként egy 4 fős csapat jelentkezését várjuk!
plakát

Szerda (nov. 24.)
16.00
Playback színház (Könyvtár előtti társalgó)
Interaktív színház, 30 fő.
plakát

19.00
Bagoly-Sarok (Könyvtár előtti társalgó)
Kerekasztal beszélgetés a humán értelmiségi személyes felelősségéről. Meghívott vendégek: Farkas Róbert, Török Péter. Moderátor: Mátrai Géza
plakát

Csütörtök (nov. 25.)
17.00
Évkönyv bemutató (Zeneterem)
Kollégiumunk 30 éves fennállását ünnepeljük meg egy évkönyv kiadásával, amelynek bemutatója alkalmából meghívott vendégekkel beszélget Barna Viktor.
plakát

19.00
„Pécs – ahogyan eddig még nem ismerted.” helytörténeti vetélkedő (Könyvtár előtti társalgó)
Helytörténeti ki-mit-tud. 3 fős csapatok jelentkezését várjuk.
plakát

Pécs aktuál